کاربرد ازن در ماشین یخ ساز

دانشنامه 07 ژوئن 2022

ازن یک اکسید کننده و ضدعفونی کننده قوی اما طبیعی است. ازن با از بین بردن دیواره سلولی باکتری ها و میکروب هایی که با آنها در تماس است عمل می کند و آنها را از بین می برد. با تزریق ازن محلول در آب به خط آب ورودی دستگاه یخ ساز، می‌ توانیم از قسمت‌ های بیشتری از دستگاه محافظت کنیم. همانطور که ازن از طریق لوله‌ ها و مکانیسم‌ های مختلف دستگاه یخ ‌ساز جریان می ‌یابد، به کشتن باکتری‌ هایی که با آنها در تماس است ادامه می‌ دهد. کاربرد ازن در ماشین یخ ساز در کل دستگاه ادامه دارد و در خود یخ منجمد می شود، جایی که به طور ایمن باقیمانده گاز ازن خارج می شود که به محافظت از دیواره های سطل نیز کمک می کند.

آب ازن دار راه حل ایده آلی برای تولید یخ در ماشین های یخ ساز است و آب تصفیه شده با ازن اکنون به راحتی با ازن ژنراتور قابل تولید است. سیستم ضد عفونی ماشین یخ ساز ازن استریل از فناوری تولید ازن الکترولیتی برای تولید ازن محلول در آب با سطح ازن قابل تنظیم استفاده می کند. این سیستم می تواند با خط آب ورودی دستگاه یخ ساز شما یکپارچه شده و منبع آب دستگاه شما را به آب ضدعفونی شده ضد باکتری با غلظت بالا تبدیل کند.

فناوری استفاده شده در دستگاه یخ ساز مجهز به ازن ژنراتور از گاز ازن که قوی ترین ضد عفونی کننده مواد غذایی می باشد استفاده می نماید. هنگامی که دستگاه یخ ساز با ازن ساز ادغام می شود، یخ به دست آمده کاملاً ضد عفونی شده و عاری از میکروارگانیسم ها از جمله میکروب ها، باکتری ها، قارچ ها و سایر عوامل بیماری زا می شود. آب ازن دار تبدیل شده به یخ جامد برای مصرف و استفاده در نوشیدنی های با کیفیت بالا و محصولات صنایع غذایی کاملا ایمن است. علاوه بر این، استفاده از یخ جامد O3 یکی از بهترین روش‌ها برای نگهداری فرآورده‌های غذایی در سرد خانه است، زیرا ازن به حفظ سطح بالایی از بهداشت کمک می‌کند و طراوت و تازگی مواد غذایی را برای مدت بیشتری حفظ می نماید.

مزایای استفاده از ازن در ماشین یخ ساز

مزایای استفاده از ازن در ماشین یخ ساز

استفاده از ازن محلول در آب مزایای بی شماری را برای تولیدکنندگان یخ و همچنین تولید کنندگان مواد غذایی و آشامیدنی، رستوران ها، خدمات پذیرایی، آشپزخانه های مرکزی و هتل ها فراهم می کند. ماشین های یخ سازی که از ازن ژنراتور بهره می برند، تکه‌های یخ خوراکی پاک و عاری از آلودگی را تولید می ‌کنند و بهداشت تجهیزات یخ ‌سازی را ساده و تضمین می‌سازد. مزایای استفاده از یخ ازن دار در صنایع غذایی عبارتند از:

صرفه جویی در هزینه ها

استفاده از ازن در ماشین یخ ساز هزینه های مربوط به کارکنان نظافت دستگاه را که از محلول های شیمیایی برای جلوگیری از رشد میکروبی استفاده می کنند، کاهش می دهد. به جای آموزش کارگران در مورد روش‌ های ضدعفونی کردن ماشین‌ های یخ ‌سازی تجاری با مواد شیمیایی خشن، تصفیه آب با استفاده از ازن یک راه حل یک مرحله ‌ای برای دستگاه‌ های یخ‌ ساز و سطل‌ های ذخیره یخ است که یخ تشکیل‌ شده را در خود نگه می ‌دارند. میکرو حباب های ازن که هنگام تزریق ازن گازی به آب ایجاد می شوند، ترک ها و شکاف هایی را که در غیر این صورت ممکن است نادیده گرفته شوند و به مکان هایی برای رشد میکروبی تبدیل شوند، به طور موثر پاک می کنند.

دستگاه ازن ساز

ازن در کشتن میکروب‌ ها سریع‌ تر و بهتر عمل می‌ کند

ازن نسبت به ضدعفونی ‌کننده‌ های سنتی مانند کلر، باکتری‌ ها را سریع ‌تر از بین می‌برد و در انجام این کار حدود 50 برابر مؤثرتر است، بنابراین خرید یک سیستم تصفیه آب با ازن به یک سرمایه‌ گذاری هوشمندانه برای هر کسب ‌و کار در صنعت غذا تبدیل می‌شود. از آنجایی که ازن امکان ذخیره سازی ندارد و پس از تولید باید مصرف شود دوباره در هزینه‌ ها صرفه‌جویی می‌ شود و اثرات زیست‌ محیطی ذخیره، حمل و نقل و توزیع مواد شیمیایی را کاهش می‌دهد.

کاهش خطرات

حتی پس از آموزش کامل، گاهی اوقات افراد هنوز در فرآیند مخلوط کردن مواد شیمیایی برای تمیز کردن دچار اشتباه می شوند. چنین اشتباهاتی می تواند منجر به واکنش های شیمیایی سمی و یا باقی مانده های شیمیایی شود. کارکنان مسئول نظافت دستگاه می توانند به طور بالقوه با تمیز کردن منظم دستگاه های یخ ساز با دست به آنها آسیب بزنند. استفاده از ازن این خطرات را از بین می برد.

ازن سازگارتر با محیط زیست است

ازن گازی بسیار ناپایدار است که دوباره به اکسیژن (در حباب های گاز ازن) تبدیل می گردد و پس از واکنش هیچ ماده مضری ایجاد نمی شود. تولید ازن هیچ گونه باقیمانده شیمیایی باقی نمی گذارد و پس از تبدیل دوباره به اکسیژن، هیچ طعم یا بویی ندارد. تولید ازن هیچ تاثیری بر تعادل pH آب ندارد و هیچ اثر منفی برای دهان، بینی یا پوست شما ایجاد نمی کند. فرآیندی که با استفاده از آن ازن تولید می شود، هیچ محصول جانبی سرطان زا شناخته شده ای ندارد و به آن اجازه می دهد مستقیماً بدون ایجاد آلودگی محیطی تخلیه شود. و به یاد داشته باشید، “ازن باقیمانده” به سادگی به اکسیژن خالص تبدیل می گردد.

قابلیت اطمینان

هنگام در نظر گرفتن گزینه های جایگزین، سیستم تصفیه آب با ازن به وضوح بهترین انتخاب برای رشد آینده مشاغلی مانند کافه ها، رستوران ها و… است که نوشیدنی های سرد سرو می کنند. چنین موسساتی مسئولیت قانونی برای ایمن نگه داشتن مشتریان خود دارند، اما بیمار شدن مشتری در اثر یخ آلوده چیزی بیش از یک موضوع قانونی است. تمام زحماتی که طی سالیان گذشته برای ایجاد برند و شهرت خود کشیده‌ اید، می‌ تواند به‌ طور جبران ‌ناپذیری توسط باکتری های ریز آسیب ببیند و از بین برود. اما آن دسته از صاحبان مشاغلی که از ازن استفاده می کنند نیازی به نگرانی در مورد باکتری ها یا رشد میکروبی ندارند زیرا آب ازن دار و یخ ازن دار کاملا عاری از چنین عوامل بیماری زا هستند. ازن راه حلی است که هم به صاحبان مشاغل و هم به مشتریان این امکان را می دهد که هنگام لذت بردن از یک نوشیدنی سرد در یک روز گرم تابستانی آرامش خاطر داشته باشند.

ازن محلول در آب

ازن در برابر کدام باکتری های رایج موثر است؟

ازن در کشتن بسیاری از باکتری‌ها و میکروب‌ها، از جمله E. coli، لژیونلا، لیستریا، و سالمونلا موثر است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دریافته است که ازن یک روش بهداشتی ایمن و مؤثر در آب آشامیدنی است که حتی در برابر برخی از مقاوم ترین میکروارگانیسم‌ ها مؤثر است.

آیا ازن برای سلامتی انسان مضر است؟

ازن یک روش استریل‌ سازی ایمن و مؤثر برای نوشیدنی‌ها است تا زمانی که سطح آن از حد مجاز فراتر نرود. ازن برای چندین دهه در کاربرد های خدمات غذایی مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از ایمن‌ ترین و بهترین راه ‌ها برای اطمینان از این است که مشتریان توسط غذای آلوده به عوامل بیماری زا مسموم نمی شوند و در معرض خطر بیماری‌های ناشی از غذا قرار قرار نمی گیرند.

ماشین یخ ساز

ازن چه مدت در برابر عوامل بیماری زا مقاوم است؟

ازن محلول در آب دارای “نیمه عمر” 15 دقیقه است که در آن زمان به حالت اولیه خود یعنی H20 باز می گردد. گفته می شود، اگر آب دارای ازن وقتی منجمد می شود، پشتیبانی ضد میکروبی به سطل های یخ و ظروف حمل و نقل گسترش می یابد. از طرف دیگر ازن به صورت گاز ساخته می شود که باید بلافاصله مصرف شود و باید دوباره ساخته شود. به یاد داشته باشید، ازن محلول در یک نوشیدنی ایمن و تایید شده و برای مصرف در دوزهای کم بی خطر است.

به غیر از ماشین‌ های یخ‌ ساز تجاری، ازن در بسیاری از زمینه‌های دیگر نیز استفاده می‌ شود، از جمله در صنعت بهداشت مواد غذایی و همچنین برای کاربردهای پزشکی و دندانپزشکی. محصولات شرکت ازن ژنراتور متعهد به ارائه راهکارهای ایمنی و بهداشتی و موثر برای به حداقل رساندن خطرات ناشی از ایمنی مواد غذایی هستند.